Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Αγιασμός έναρξης σχολικής χρονιάς 2020-2021 (ενημέρωση 10/9/2020)

Αγιασμός έναρξης σχολικής χρονιάς 2020-2021 (ενημέρωση 10/9/2020)

Καλή σχολική χρονιά!!!

Ο αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου ώρα 11.45'.

Οι μαθητές της Α' τάξης θα προσέλθουν στο σχολείο εκείνη την ώρα (όχι από τις 8.15'). Μετά τον αγιασμό θα παραλάβουν μέρος των βιβλίων τους (τα υπόλοιπα θα τα παραλάβουν την Τρίτη) και θα τους δοθεί το πρώτο ωρολόγιο πρόγραμμα.

Οι μαθητές της Β' και Γ' τάξης θα προσέλθουν στις 10.30' για να παραλάβουν πρώτα τα νέα τους βιβλία και θα τους δοθεί το πρώτο ωρολόγιο πρόγραμμα.

Η είσοδος θα επιτρέπεται μόνο σε μαθητές και εντός του κτιρίου είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας, ώστε να προστατεύομαστε όλοι: μαθητές, γονείς, οικογενειακό περιβάλλον, εκπαιδευτικοί και υπόλοπο προσωπικό του σχολείου.

ανοιγμα σχολειων